ISO 50001 EnYS Eğitimi

75
ISO 50001 EnYS Eğitimi

ISO 50001 enerji yönetim sistemi eğitimi, ilk olarak 2011 ve sonrasında 2018 olarak güncellenmiştir. ISO 500001: 2018 Enerji Yönetim Sistemi, EnMS Standardı olarak bilinir. Enerji yönetim sisteminde enerji ve hedeflerini konu alan bir eğitim sürecidir.

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Eğitimi, hedeflenen enerji yönetimine ulaşmak için sürdürülen çalışmaların tamamını kapsar. Üretimden kamu hizmetlerine, devlet kuruluşlarından üretim tesislerine dek birbiriyle ilişkili olan ve enerji politikalarını iyileştirmek, geliştirmek üzere uygulanan yönetimlerdir.

Üretim sektörü, operasyonel verimlilik ve enerji tasarrufunun konu alınması ve bu bağlamda enerji maliyetlerini düşürerek avantaj sağlamak, yine bu eğitim periyotları içerisindedir.

ISO 50001 Belgesi Adımları Nelerdir?

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Eğitimi için başarılı bir temel oluşturmak için bazı adımlara özen göstermek gerekiyor. Global Certification tarafından İstanbul’dan tüm Türkiye’ye verilen hizmetler dahilinde UKAS akreditasyonuyla belgelendirme sağlanmaktadır.

ISO 50001: 2018 temel adımları şöyledir;

  • Öncelikle enerji politikası belirlemek, atılacak ilk adımdır.
  • Güvenli şekilde yönetim taahhüdü ve enerji ekibini belirlemek önemlidir.
  • Ayrıca hangi alanda ve enerjinin nerede- nasıl kullanılacağı öncelikle belirlenmelidir.

Iso 50001 enerji yönetimi eğitiminde enerji kullanımını iyileştirmek üzere program yapılmalı ve proje ana hatlarıyla incelenerek gerekli planlar yapılmalıdır. Uygun çerçevelerin belirlenmesiyle yönetimin planları onaylaması halinde uygulamaya geçilir.

ISO 50001: 2018 Belgesi Avantajları Nelerdir?

EnMs sertifikasyonu, yönetim sistemi denetçileri ile enerji verim uzmanlarının profesyonel nitelikteki çalışmalarıyla devam ettirilebilir. Yönetim kadroları genel olarak enerji çalışmaları ve verimliliği konusunda kapsamlı bilgi ve uzmanlığa sahip değillerdir.

ISO 50001: 2018 eğitimleri, enerji verimliliğinde uzman olan ekibin yönetim konusunda yeterli beceriye sahip olmaması konusunda birlikte yürütülen projeler ile enerjinin en iyi şekilde yönetilebilir olmasını sağlar.

Kurum ve kuruluşların enerji verimi, performansı konularındaki çalışmalar, değerlendirme, analiz ve projenin olumlu yanıtları, yönetim ekibinin katkılarıyla sağlanır. Enerjinin sürekli gelişimi ve ölçülebilir enerji performansındaki gelişmelere göre sertifikasyon sağlanmaktadır.

https://www.qsi.com.tr/ web linkinden ISO kalite belgeleri, süreç ve eğitimleriyle ilgili tüm bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your Name:*

Your Website

Your Comment